Lepsze są schody drewniane czy betonowe? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, dlatego poniżej kilka cennych wskazówek, dzięki którym być może łatwiej będzie nam dokonać trafnego wyboru.

Schody żelbetonowe charakteryzują się przede wszystkim wysoką trwałością. Są w stanie wytrzymać bardzo długo, jednak mają także swoje wady. Za sprawą materiału z jakiego są wykonane uniemożliwiają nam skuteczne przemieszczanie ich czy nawet modyfikację. Dla porównania schody betonowe z kolei są stosunkowo lekki i z ich przemieszczeniem czy jakimikolwiek zmianami nie powinniśmy mieć żadnych problemów. Z kolei wadą drewna jest krótsza trwałość niż betonu, jednak są one w stanie wytrzymać nawet 100 lat – oczywiście, jeśli są dobrze wykonane. Drewniane schody w szczególności kręcone zajmują niewiele miejsca i nawet w niewielkim pomieszczeniu jesteśmy w stanie nadal posiadać dużą ilość przestrzeni.

Ze schodami betonowymi jest zupełnie inaczej, ponieważ same w sobie są po prostu ”potężne”. Co więcej decydując się na schody kręcone możemy zachować w danym pomieszczeniu przepuszczalność światła. W wielu przypadkach zastosowanie schodów żelbetonowych jest po prostu niemożliwe ze względu na brak wolnej przestrzeni. Schody z drewna są nie tylko funkcjonalne, a także ozdobne przez co często możemy je idealnie skomponować z całą resztą. Dodatkowo powinniśmy zwrócić uwagę na to, że schody z betonu są znacznie bardziej niebezpieczne za sprawą ostrych krawędzi, a w przypadku schodów drewnianych taka sytuacja raczej nie powinna mieć miejsca. Odpowiedni styl i elegancja to dwie cechy, które zdecydowanie wyróżniają schody drewniane. Dodatkowo wielkim plusem jest właśnie bezproblemowa możliwość ich modyfikacji.