Styl belgijski – charakterystyka

Naturalne kolory, lniane materiały czy faktury pozwalają nam na stworzenie ponadczasowych wnętrz. Nowoczesne elementy połączone z rustykalnymi tworzą właśnie styl belgijski. Jest to wręcz połączenie jednych elementów z drugimi. Stare drewno lub kamień na podstawie stalowej to właśnie te elementy, z których najczęściej wykonujemy meble. Dodatkowo wykorzystujemy rzeźby, kamienne lampy, otwarte kominki, które idealnie komponują się z całą resztą czy atrakcyjne lampy. Dzięki temu wszystkiemu tworzy się pewnego rodzaju harmonia. Przypomina to europejską mieszankę, jednak jest to styl zdecydowanie skandynawski wzbogacony o typowo europejskie elementy wraz z meblami i innymi dodatkami. Znajdziemy w nim wiele atrakcyjnych przedmiotów takich jak stare lampy, krzesła czy stoły.

W naszych realizacjach z powodzeniem wykorzystujemy styl klasyczny, dzięki czemu wykonujemy schody gięte z balustradą giętą. Schody wykonywane są z drewna dębowego i jest to ich naturalny odcień, a w połączeniu z kolorami matowymi daje nam to niesamowite efekty. Zyskujemy, dzięki temu naturalną powierzchnię, a przede wszystkim równomierne odbijanie światła. Tego typu zabiegi wykorzystujemy zazwyczaj w domach, gdzie postawiono na typowo klasyczny styl, czyli taki, w którym przeważają ceramika czy stare drewno. Balustrada z kolei została wykonana w kolorze, który idealnie komponuje się z całą resztą. Są one stalowe malowane na czarno metodą proszkową wraz z ozdobnymi wykończeniami. Najczęściej wybierane są kulki na prostych słupkach. Tego typu rozwiązanie jest w stanie idealnie dopasować się do całej reszty wewnątrz domu. Jest to rozwiązanie skromnie i jednocześnie klasyczne.

Klienci zdecydowali się na umieszczenie schodów w przedsionku z jednego prostego powodu – w pobliżu prowadzące drzwi do salonu są w identycznym kolorze co powoduje, że wszystko idealnie się ze sobą komponuje. Dodatkowo odcienie szarości na ścianach czy płytkach idealnie komponują się z jasnymi odcieniami drewna. Ponadto schody są wtedy dużo bardziej widoczne.