Ten typ schodów można nazwać również schodami jednobiegowymi. Zdecydowanie nadają się do mniejszych pomieszczeń jak i do takich, gdzie widzimy dużą przestrzeń, czyli np. do salonu. Charakteryzuje je prostota i brak zakrętów. Najczęściej montuje się je po prostu wzdłuż ściany przez co zajmują niewiele miejsca, a co więcej pozostaje pod nimi sporo przestrzeni, którą można wykorzystać w kreatywny sposób. Mogą być to półki czy po prostu miejsce na przechowywanie różnych rzeczy, a nawet klasyczne pomieszczenia do trzymania np. słoików.

Schody jednozabiegowe – jakie wybrać?

Idealnie nadają się za sprawą swojej prostot do minimalistycznych, a jednocześnie nowoczesnych wnętrz. Ciekawa opcja to schody dywanowe, ponieważ ich wygląd można podkreślić ciekawym, egzotycznym drewnem o strukturze kontrastowej w różnych kolorach.

Poręcze i balustrady

Do schodów klienci zazwyczaj wybierają też poręcze i balustrady. Nie jest to nic trudnego, ponieważ wiadomo, że jeżeli schody są proste to poręcz będzie również taka sama. W przypadku, gdy zdecydowaliśmy się na klasyczne schody może warto pomyśleć o balustradzie ze szkła, aby wprowadzić trochę nowoczesności. Część, za którą trzymamy najczęściej wykonana jest z drewna. W dodatku powinniśmy pomyśleć o dokładnym zaaranżowaniu ściany przy schodach, aby wszystko się ze sobą komponowało.

Pomysły i ciekawostki

Czasami nasi klienci decydują się na odważne rozwiązania w postaci ciemnej ściany i jasnych schodów. Schody jednozabiegowe to idealny wybór, jeśli chodzi o schody z drewna. Powinna być wykonana na nich nieparzysta liczba stopni. Dlaczego tak? Zdecydowana większość osób rozpoczyna wchodzenie i schodzenie po schodach od nogi prawej przez co przy parzystej liczbie stopni musimy liczyć się z niezwykle nieprzyjemnym stąpnięciem, a tak to unikniemy takiej sytuacji. Gdyby liczba stopni była parzysta właśnie tak mogłoby się zdarzyć.